Armas koolipere!

Jagan teiega meie asendusõpetaja, Hanno Tombergi, muljeid Muraste Koolis toimetamisest.

Kolm nädalat tagasi sain võimaluse õpetada Muraste Koolis nädal aega ajalugu 5.-7. klassidele. Spordimehe keeles võttis jahedaks juba enne esimest tundi ja pabistasin nagu oleksin "põhikooli lõpueksamile" läinud. Ka linnaraamatukogust tõin koju kõikide õpikukirjastuste teosed.

Tegelikkuses oli koolitund hoopis äraarvamatum ja tuli kasutada kõiki suhtlemis- ja väljendusoskusi, et end huvitavaks teha. Kuldreegel, mida asendusõpetajad tunni andmise videokoolitusest peaksid meelde jätma - tund jaguneb üheksaks viieminutiliseks etüüdiks, mis ei tohi korduda ja milles ei tohi ka õpilasi ära unustada.

Nahk oli märg, aga hakkama sain. Reedeks kogunes vilumus ja kurbus, et nii lühike see oligi.

Murastes on ühtehoidev koolipere ja väga vahvad lapsed!!! Te olete kõik omamoodi imelised - viiendikud, kuuendikud ja erakordselt äge seitsmes klass! Hoidke oma õpetajaid ja olge avatud uuele! Asendusõpetajalgi on Murastes lihtne alustada, ainult pool tundi Tallinna kesklinnast. #asendusõpetaja #tulesinaka #panustameharidusse #õpetadaonvahva