« Tagasi

Kuidas me ühe ütlemata põneva nädala mööda saatsime

Mõni nädal kohe on eriti tegevust täis. Selle nädala märksõnadeks olid meil liulaskmine, sõprus ja muusika.

Wikipedia ütleb et:
Vastlapäev (ka lihaheitepäev, pudrupäev, liupäev ~ liugupäev) on kristlikus kirikukalendris ja eesti rahvakalendris tuhkapäevale eelnev päev ehk viimane päev enne ülestõusmispühadele eelnevat varakevadist seitsmenädalast suurt paastu.

Sõprus on inimeste vaheline isiklik suhe, millele on iseloomulikud vastastikune sümpaatia ja hoolimine ning suhte väärtustamine.

Muusika ehk helikunst (vanakreeka sõnast μουσική (τέχνη) 'muusade kunst' ladinakeelse sõna (ars) musica kaudu) on üks kaunitest kunstidest, mille materjaliks võivad olla helid: muusikalised helid, mürad ja konkreetse loodus- või inimkeskkonna helid.

Paastuda meie kooli kokkade tehtud toitu nautides ei õnnestu. Tervislikud on aga meie lõunad olnud kooli algusest peale.

Muraste koolis on sõprusele iseloomulikke tunnuseid näha ka muul ajal, kui sõbrapäeval ning erinevaid helisid kostab meil ka igapäevaselt. 
Seda va müra võiks muidugi vahetundides veidi vähem olla, aga kui ikka ühte majja on terveks koolipäevaks ühel ajal kokku sattunud ligi kolmsada õpilast ja paarkümmend õpetajat, siis on mõningane müra täiesti mõistetav.

Niisiis, vastlapäev, sõbrapäev ja meie esimene Playbox mahtusid kõik ühte nädalasse. Lina kasvaks kindlasti mühinal, kui keegi selle kasvatamise ette võtaks; sõbrad olid, on ja jäävad ning kõik tuntud laulude imiteerijad olid väga tublid. Kiki Miki kummitab nii mõnegi žüriiliikme peas ikka veel.
1a klass pälvis nii žürii kui publiku lemmiku tiitli ja Aksel murdis südameid.