Harku vald on Tallinnast läänes asuv vald, mis piirneb põhjast Soome lahega ning headeks naabriteks on Keila linn, Saue vald, Harkujärve ja Tallinn. Valla keskuseks on Tabasalu, kuid valla suurim küla on Muraste ligi 1700 elanikuga.

Pealinna lähedus, kaunis loodus oma rabametsade, paekalda ja merega ning rahulik ja turvaline elukeskkond on Murastesse meelitanud hulgaliselt just noori lastega peresid. Seoses sellega ülerahvastusid Harku valla koolid ning uue kooli ehitamine muutus hädavajalikuks. Mis saaks veel parem olla, kui ehitada kool lasterikka küla keskele ning võimaldada kooliharidust ammutada kodust jalutuskäigu või rattasõidu kaugusel? Seega oli Muraste koolimaja ehitamine igati asjade loomulik ja loogiline käik.

Septembris 2014 avati Muraste koolimaja - tookord alustas kooliteed kolm esimest ja üks teine klass, mis moodustusid just kohalikest lastest, kokku 80 last. Esimesel õppeaastal asusid uhiuude Muraste koolimajja õppima ka Vääna Mõisakooli õpilased, kuna nende ajalooline õppehoone vajas põhjalikku renoveerimist. Kool täitus esimesel õppeaastal 160 usina õpilasega.

Septembris 2015 avati pidulikult Muraste Kool. Kooliteed alustas 155 õpilast, avati 1.-4.klass. Koolijuhiks sai Priit Jõe.

Kuna Muraste kogukond on väga tugev ja ühtehoidev, sai koolist ka kogukonnakeskus nagu see koolimajade puhul Eestis ikka on olnud. Koolis toimuvad valla suurüritused, erinevad huviringid, käib koos külaselts ning tulevikus on plaanis avada ka noortekeskus. Avar spordisaal pakub võimalust treeninguteks nii õpilastele, kui ka külaelanikele ning tegevust siin juba jagub. Põnevusega oodatakse ka välistaadioni valmimist, mis muudab külaelu veel aktiivsemaks-atraktiivsemaks meelitades külla erinevaid spordi- ja rahvaüritusi.

Praegune modernne kool ei ole aga Murastes esimene haridusasutus. Aastal 1919, pärast Muraste mõisa võõrandamist, asutati mõisahoonesse lastekodu ja kool, mis tegutses seal 1990-ndateni.