Kuidas me raha teemat käsitlesime

Raha teemast ei saa me keegi ei üle ega ümber. EKSS ütleb: „Raha on üldine ametlik maksevahend müntide ja rahatähtede kujul". Rahaga saab vajalikku (ja noh, olgem ausad, ka mittevajalikku) osta. Raha saab säästa, raha saab koguda, raha saab kulutada.

Meie kooli märtsikuise iseseisva õppe päeva teemaks oligi just raha. Neljandikud, viiendikud ja kuuendikud tegid soojenduse teemasse juba teisipäeval, mil meil käis külas numismaatikaga tegelev Urmas Kaasik. Tema köitev jutt rahast innustas mitmeid noori ja õpetajaidki kodudes olevaid münte üle vaatama ja süsteemi seadma.

Neljapäeval, 24.03, oli kogu koolimaja taaskord õpiruum. Kõik õpilased pusisid eluliste rahateemaliste ülesannete kallal. Loodame, et meie õpilased teavad nüüd veel paremini, et raha ei kasva puu otsas ja rahaga otstarbekalt ümber käimine on oluline.