« Tagasi

Kuidas me digikoristusnädalal osaleme

Alates 23.jaanuarist osaleb meie Muraste Kool digikoristusnädalal ning kutsume ka lapsevanemaid kaasa lööma. Eesmärk on luua kord oma nutisedmetes, arvutites, tahvelarvutites, pilvekeskkondades jne. Samuti võtame ette vanade seadmete kogumise ning transpordime need kõik koos Teliasse.
Oodatud on kõik vanad mobiiltelefonid, nutitelefonid, tahvlid, väiksemad sülearvutid, juhtmed, hiired ja klaviatuurid. Kui teie kodus on mõni eelmainitud seade üle ja see seisab kasutult, saatke see lapsega kooli (haridustehnoloog Annika ruumi) - viime kõik koos kogumispunkti.
Digikoristusnädal toimub 23.-27.01.2023. Iga päev on osalejatele ette antud erinev ülesanne. Ülesanded on manuses ning saate nädala jooksul ise valida, mida ja millal teete. Kui kõike ei jõua, tehke pool. Kui õpilane või tema pere otsustab osaleda, siis palun kindlasti jälgige aega, mis teil tegutsemiseks kulub, märkige üles, millistest tegevustest osa võtsite ning mida põnevat koos avastasite või õppisiste. Saadan nädala lõpus tagasiside küsitluse, et saada teada, kui paljud meie lapsevanemad digikoristusel osalesid.
Koolis toimub 1.-3.klassi õpilastele tund digiprügi teemal, 4.klassid aitavad puhastada ja korrastada kooli süle- ja tahvelarvuteid ning 5.-6. klassid panevad proovile oma digiprügi alased teadmised.
Loe täpsemalt digikoristunädala kohta siit: https://keskkonnaharidus.ee/et/sundmused/digikoristusnadal-2023 ning miks mitte osaleda perega ka Telia didikoristuspäeval: https://digikoristuspaev.telia.ee .
Hoiame loodust, korda ja puhtust oma nutiseadmetes!