Kuidas me projektõpet harrastame

Meie mõnusalt „ummamuudu" kool kulgeb sel nädalal kohe täitsa teistmoodi rütmis. Käes on meie projektõppeperiood. Ei ole traditsioonilisi klasse ega ainetunde. On kokku 11 huvipõhist eriilmelist ja väga põnevat projektõppegruppi. Osad katsetavad ajakirjaniku või reporterirolli, teised valmistavad lauamänge või tuunivad koolihoovi, muist laseb kunstivallas loovuse lendama, osad põrutavad kosmosesse või õpivad metsas hakkama saamist, osad püüvad tuult, järgmised otsivad õnne valemit, üks seltskond on kindel, et head teha on hea.
Nädala jooksul kohtutakse mitmete inspireerivate külalistega, seigeldakse põnevates paikades, uuritakse ja avastatakse. Just läbi praktilise kogemuse, klassiruumist ja õpikutest-töövihikutest eemal, õpib üks väike inimene kõige paremini. Meie usume seda ja meie senised projektõppeperioodid kinnitavad seda usku.
Projektõppegrupp „Head teha on hea" teeb koostööd Toidupangaga. Käisime ise Toidupangas abis toidupakke kokku panemas ja nägime abivajajate pikka järjekorda. Meie noortel on kogukonnale palve- tulge ja aidake meil aidata. Teeme üheskoos Toidupangale annetuse, paneme kokku ühe korraliku toidukoguse, mis aitaks neid, kellel toidu ostmiseks raha napib. Juba reedel, projektõppenädala viimasel päeval, on võimalik oma panus anda. Ka järgmisel nädalal on toidukogumiskastid meie koolimajas, et siis Toidupanga autoga need abivajajateni viia.