Tuul ja tuulikud

Tuul on õhu liikumine. Tuult meil siin Murastes jagub. Kipub ülegi jääma. Triikraud taskus kuulub põhivarustuse hulka.Et tuult ära kasutada ning samas ka meie õpilaste rohetehnoloogiaalast teadlikkust suurendada, kirjutasid koolijuht Liina ning õpetaja Kaupo projekti, millele Keskkonnainvesteeringute Keskus (KIK) õla alla pani.Nii on detsembrikuust alates kõigil teemapõhistel iseseisva õppe päevadel tehnoloogiaõpetuse klassis koos käinud äraseletatud nägudega seltskond 5.-6. klasside noormehi koos õpetaja Kaupo ja õpetaja Steniga. Nõu ja jõuga on abiks tuuleekspert Aare Baumer Energia avastuskeskusest. Aare sai muide esimese tunni aja jooksul poistelt hüüdnimeks Einstein.
Ka praegu, projektõppenädalal, on sama seltskond samas ruumis koos. Klassiruumist möödudes kostub mõisteid ja lausekatkeid nagu: tuulik, tiivad, mootor, tõhusus, kas kolm on parem kui neli jne. Käsil on tuulegeneraatorite testpargi rajamine. Eesmärgiks on selgitada välja kõige energiatõhusam tuulik. Samadel tingimustel võistlevad neli erineva tiibade arvu ja mootoriga tuulikut. Võitja kuulutatakse välja peagi