Kuidas me peenrakaste Kekkila mullaga rikastasime

Muraste Koolis on kombeks lastele maast-madalast õpetada looduse avastamist ning austamist. Avastusõppe üheks osaks on saanud peenrakastid. Kastid saime vanemate abiga ehitatud ning paigaldatud mitu aastat tagasi. Igal klassil on oma peenrakast, kuhu kevadel seemneid külvata ning taimi istutada. Sügisel imetletakse porgandisaaki ning korjatakse kokku maitsetaimed ja muu hinnaline kraam.

Paljude peenrakastide muld oli toitainevaeseks jäänud ning kohati oli mullas nii palju kive, et võis arvata, et kive me kasvatamegi. Õnneks tuli meile appi Kekkilä, kes kinkis meile korralikku mulda. Ühiste jõududega toimetasime väärtusliku kulla, st mulla  Murastesse ning aiatöö võis alata!

Õpilased said rammu katsuda labidate ning harkidega. Üheskoos eemaldati palju kive, vana mulda ning üksikuid kenasti õitsevaid võililli, mis vägisi kippusid oma õieilu just kastides näitama. Uue, ilusa mulla sisse istutati maitsetaimi ning külvati lilleseemneid. Sellel aastal on oodata eriti suurt õieilu. Aitäh teile, Kekkilä!