Maailmakoristuspäev

17.septembril oli järjekorras juba viies Maailmakoristuspäev, mil inimesed nii Eestis kui ka paljudes teistes riikides püüdsid meie koduplaneeti veidigi puhtamaks muuta. Meie kool on Maailmakoristuspäeva pikendanud Maailmakoristusnädalateks. Ajavahemikus 12.09.- 23.09. vaatame me terava pilguga kooli ümbruses ringi ning korjame kokku prügi, mis prügikasti asemel on loodusesse maandunud. Alguse tegid panusega puhtamasse keskkonda meie 3c vahvad poisid koos õpetaja Ailega. Kõik teised klassid ja õpetajad järgivad nende eeskukju.
Maailmakoristuspäeva tähtsus on suur, see on oluline algatus, mille juured on meie enda väikeses Eestis, kuid mis on laienenud enam kui 180-sse riiki. Samas on kurb, et ikka ja jälle satub prügi sinna, mis alles äsja puhtaks sai. Ikka ja jälle lendab kommipaber täitsa ise põõsasse või suitsukoni teeäärde. See on kohe väga-väga kurb.
Keskkonnaminister Madis Kallase sõnad tänasel päeval on nii õiged: "See, et me ühe päeva aastas pingutame rohkem ning kraamime võimalikult palju ära, ei tähenda, et me ülejäänud päevad aastas võiksime vastutustundetult käituda. Tegelikult peab iga üks meist iga päev pingutama selle nimel, et me ei prügistaks looduskeskkonda meie ümber." Soovime, et vastutustunne oma koduümbruse, kodumaa, koduplaneedi ees laieneks kõigile inimestele. Alustades iseendast!