Robootikaring 1.-4.klassile

Robootikaring 1.-4.klassile
N kell 14.10-15.40 ( 5.a klassiruumis)
Esimene tund: 14.09.2023
Hind: 42.-€ kuus
Juhendaja: Ringa Rooteman
Registreerimine: http://www.huviringid.ee/sooviavaldus.php

Robootika on võimalusterohke huviala, mis arendab ruumilist, loovat ja tehnilist mõtlemist ning õpetab tegevusi läbi mõtlema ja planeerima. Programmeerimine ei ole sugugi igav koodikirjutamine, vaid läbi erinevate mängude saab sellest lõbus ja haarav tegevus.
Robootika- ja programmeerimisring on mõeldud 1.-4. klassi õpilastele. Tundides õpitakse tundma erinevaid hariduslikke roboteid, programmeerima visuaalses programmeerimiskeeles ja ehitama plokkidega liikuvaid roboteid. Ringis on võimalik kasutada mitmeid erinevate võimalustega robootikakomplekte: mBot, CodeBug, Cubroid, Ozobot, Moss, Dash, Neuron jne. Lisaks õpitakse visuaalset programmeerimiskeelt kasutades selleks erinevaid keskkondi. Kõige populaarsem on Scratch, kus saab valida erinevaid tegelasi ja esemeid ning panna neid vastavalt soovile liikuma. Tulemusena saab valmis arvutimäng või video.
Ringi viib läbi Ringa Rooteman, kellel on pikaajaline kogemus programmeerijana. Lisaks on ta osa võtnud erinevatest robootikaga seotud koolitustest ja ehitanud ise valmis väiksemaid roboteid ja prototüüpe Arduino
platvormil. Ringa on mitmeid aastaid juhendanud robootika- ja programmeerimise huviringi Tabasalu Koolis ning Muraste Koolis.

Avaldatud 07.01.2024. Viimati muudetud 07.01.2024.