Kuidas me Eesti Vabariigi 106 aastapäeva tähistasime

Loomise kuupäev 04.03.2024

23.veebruari hommikul kogusid õpilased tarkust teistmoodi koolitunnis : 1.-3.klass uuris, kuidas üks presidendi vastuvõtt käib ning 4.-6.klass tutvus Eestimaa looduse, geograafia, kultuuri, tuntud inimeste ja ajaloo materjalidega ning koostas selle põhjal Kuldvillaku viktorii jaoks küsimusi ja vastuseid. Päeva lõpus lahendasid kõik klassid Eestiga seotud Kuldvillakut.

Peale esimest tundi kogunesime aatriumisse ning tähistasime üheskoos EV 106 aastapäeva presidentide vastuvõtu ning aktusega. Päeva juhtisid 5.a klassi õpilased Bianca, Hindrek ja Allan. Daniil 6.a klassist ja Greta-Loore 6.b klassist said proovida presidendiametit üheks päevaks. Koos koolijuht Liinaga kätlesid nad järgmisi ministreid: liikumisminister, sõbralikkuse minister, digiminister, kunstiminister, tereminister, hingehoiuminister, moeminister, poisteminister, tantsuminister, õiglusminister, võsaminister, lahendusminister, rõõmuminister, naljaminister ja kapuutsi - ja nätsuminister. Vahvate tutvustuste kaudu saime teada, millega meie kooli ministrid tegelevad.

Hümni saatsid klaveril 6.a kl õpilane Hugo ning kitarril 6.a kl õpilane Ruudi. Üheskoos laulsime kaasa ühislauludele "Pesapuu" ja "Mu isamaa armas". Kauni aktuse lõpetasid presidendid isamaaliste kõnedega. Eesti Vabariigi aastapäeva soovid pärinevad seekord Daniil Markovi kõnest: " Lõpetuseks soovin ma teile kõigile rõõmsat ja toredat Vabariigi aastapäeva ning palun ärge unustage, et meie tulevik on meie enda kätes. Hoidkem oma riiki, armastagem oma kodumaad ja olgem alati uhked eestlased. Elagu Eesti Vabariik!"

Viimati muudetud 28.03.2024.