Kuidas me emakeelepäeva tähistasime

Loomise kuupäev 17.03.2023

See väike maa siin põhjataeva all- […]

Siin on su isamaa, su emakeel-

kui sina neid ei mõistaks,

kes siis veel?

/Leelo Tungal/

14.märtsi hommikul kogunesid 1.-4. klassid kooli aatriumi ning ootasid põnevusega, mida meile külla tulnud kirjanik Pille Kannisto rääkima hakkab. Pille jutustas sellest, kuidas temast kirjanik sai ning miks raamatus "Britaga juhtub" on palju muhedat nalja ning äratundmisrõõmu tema enda nõukaaegsest lapsepõlvest. Kuulsime põnevat katkendit raamatu esimesest peatükist ning uurisime Pillelt, kuidas temast kirjanik sai ning kaua ühe raamatu kirjutamine aega võtab. Kohtumise lõpetas pikk saba, nimelt pikk looklev autogrammiküttide järjekord. Muide, vahvad kolmanda klassi poisid küsisid autogrammi lausa käsivartele - iseasi, kui kaua käed pesemata vastu peavad.

Muraste Koolil on kooli loomisest saati traditsioon emakeelepäeval etlushommikut korraldada. Juba märtsi alguses õppisid kõik õpilased ühe luuletuse selgeks ning esitasid selle oma klassile. Klass valis seejärel välja kaks parimat etlejat ning saatis need edasi kooli etluspäevale. Emakeelepäeval kogunesid kõigepealt 1.-3. klassid kooli aatriumi, et klassikaaslastele kaasa elada.Tund hiljem oli 4.-6. klassi etlejate kord end proovile panna. Võistlustules oli seekord kokku 28 õpilast, luuletuste teemaks " Mõeldes suvisele laulu-ja tantsupeole". Esmaspäeva hommikusel kogunemisel kuulutame välja iga aastakäigu kaks parimat etlejat. 1.-3. klassi parimad saadame kooli esindama juba aprillis toimuvale Harjumaa etluspäevale Loo Koolis.

Viimati muudetud 17.03.2023.