Kuidas me sportlikud oleme

Loomise kuupäev 23.03.2023

Muraste Kool ja sportlik liikumine- kes neid jõuaks lahuta!

Sport on tõesti märksõna, ilma milleta me ei saa. Teate ju küll seda higistama ajavat tegevust, mis on vahel täiega tüütu ja väsitav. Samas, kui oled juba end püsti ajanud ja liikunud, siis hea enesetunne on garanteeritud.

Veel eelmisel esmaspäeval oli lumi maas. Viimased klassid said Nõmme Lumepargis mäesuusa või lumelaua algõpetuse kogenud treenerite juhendamisel. Õuevahetunnis sai kelgutada ning lumejalgpalli mängida. Ja siis lumi meie kandist kadus. Ju sai aru, et kevad saabub.

Lume kadumisega ei kadunud meie liikumislust. Õuevahetunnid vajavad nüüd küll veekindlaid riideid ning varupükse ja varusokke, aga ka koolimajas sees on võimalik end aktiivselt liigutada. Kui pinksilauad ja väiksed batuudid on meil juba mõnda aega aktiivselt kasutuses olnud, siis äsja lisandus veel põnevaid mänge. Jalgpalli saab nüüd näiteks mängida ka laua taga istudes. Uus vahva mäng on WildEst. Seda hasartset rõõmu mängust ei saagi sõnadega kirjeldada. Seda peab ise mängides tundma! Ka malemäng on just poiste seas väga populaarne.

Ühised sportlikud tegevused ei piirdu meil vaid koolipäevadega. Grupp meie õpilasi-õpetajaid-lapsevanemaid veetis nädalavahetuse Valgehobusemäel. Toimus „Harjutamine teeb meistriks“ vol1. Ehk Nõmmel omandatud oskuste lihvimine. Nädal hiljem startis kaks bussitäit meie kooli õpilasi, vilistlasi, õpetajaid ning lapsevanemaid Soome poole - Sappee suusakeskuses suusatati ning harjutati lumelauatamist lausa kolm päeva. See oli väga tore suusalaager!

Õpetaja Sigrid jõuab palju. Lisaks meie koolipere liikumispisikuga nakatamisele koolitab ta liikumisõpetajaid teistest koolidest, et spordipisik leviks kaugemale. Ja lisaks on ta aktiivselt tegutsenud liikumisõpetuse ainekavaga. Selle kohta saate lugeda siit:

https://tervis.postimees.ee/.../uus-oppeaine-annab-hoogu...link opens on new page

Meil siin Murastes on iga aasta liikumisaasta!

Viimati muudetud 01.04.2023.