Suured teod väärivad tunnustust

Loomise kuupäev 04.12.2023

Oleme uhked, et meie Sigridi ja ta mõttekaaslaste tegevust liikumisrõõmu ja liikumisharjumuste koolidesse viimisel on märganud ka haridus- ja teadusminister, kes tunnustas eriti tublisid tänukirjaga kehalise kasvatuse kaasajastamise eest.

Tartu Ülikooli liikumislaborlink opens on new pageTartu Ülikooli liikumislabor">

doopenrsStt95.k64 m.3401a2l3eh1mu 07064cmbv1io17953g9u.c rnelink opens on new page  ·

✨SUURED TEOD VÄÄRIVAD SUURT TUNNUSTUST!✨

Meil on väga hea meel jagada teiega rõõmsat uudist!

Tartu Ülikooli lektor Maret Pihu ning Muraste ja Kostivere kooli liikumisõpetuse õpetajad Sigrid Tilk ja Karin Vassil pärjati äsja kehalise kasvatuse kaasajastamise eest haridus- ja teadusministri tänukirjaga.

Tänu Mareti, Sigridi ja Karini eestvedamisele on juba järgmisest õppeaastast Eesti koolides uus liikumisõpetuse ainekava.

Nende saavutused saame kokku võtta viie märksõnaga:

📍Kontseptsioon: sest liikumisõpetuse eesmärgiks on, et kõik Eesti õpilased saaksid oskused ja harjumuse iseseisvaks liikumiseks ja sportimiseks.

📍Koolitajad: sest Eestis tegutseb nüüd grupp ägedaid liikumisõpetuse koolitajaid, keda saab kutsuda kooli põhjalikult ja praktiliselt tutvustama uut ainekava.

📍Kehaline kirjaoskus: sest õppetöö eesmärgina nähakse õpilase kehalise kirjaoskuse toetamist.

📍Koduleht: sest liikumisõpetus.ee leht saab pakkuda tuge igale koolile ja õpetajale uue ainekava elluviimisel.

📍Koostöö: sest liikumisõpetus on teoks saanud tänu suurepärasele koosloomele õpetajate ja partneritega.

Saame rõõmustada, et aina enam on koole, kus lisaks traditsioonilistele spordialadele juba õpetataksegi elustiilialasid nagu discgolf, slackline, reketialad, ning keskendutakse põhiliikumisoskustele, et panna alus terve elu kestvale liikumisharjumusele.

Palju õnne ja vunki Maretile, Sigridile ja Karinile! Lennukust liikumisõpetusele!

Haridus- ja Teadusministeeriumlink opens on new page

Maret Pihulink opens on new page

Muraste Koollink opens on new page

Karin Vassil